Szívből gratulálunk a Rétközi Sólymok Íjász és Hagyományőrző Egyesületnek - kataszterünk tagjának. Poór Attiláláék a Hortobágyi Nemzeti Parki Termék Védjegy védjegyhasználati felhívásra benyújtott pályázati kérelme alapján a Bíráló Bizottság alkalmasnak tartja az íjász és hagyományőrző szolgáltatást a Nemzeti Parki Termék Védjegy jogosultságára.

Az Egyesület célja az Árpádkori hagyományok őrzése, felelevenítése. Az íjászat, mint hagyomány megőrzése, átadása az utókor számára, eleink kultúrájának bemutatása.
Szabadidős programok szervezése, a magyar népi hagyományok, a népi kultúra megőrzése és népszerűsítése, fizikai állóképesség, erőnlét fokozása, az önfegyelem és etikus viselkedés iránti készség kialakítása.

További céljai:
- egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító és egészségügyi rehabilitációs tevékenység
- nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
- kulturális tevékenység, kulturális szolgáltatás
- kulturális örökség védelme, megóvása, a nemzeti emlékhelyek védelme és hozzáférhetővé tétele
- hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése
- sport

Sok sikert kívánunk!