Aki ellátogat szeptember 11-én a Sóstói Múzeumfaluba, azt nem csak kulináris élvezetekkel, népi ízek kavalkádjával, vásárral és szórakoztató programokkal várják, de kiváló minőségű pálinkákkal is az első „Helló Pálinka!” rendezvényen. A Sóstói Múzeumfaluba a rendezvény ideje alatt ingyenes a belépés, s ezen a napon az önkormányzat ingyenes autóbusz különjáratokat indít Sóstógyógyfürdőre.

A látogatók a Sóstói Múzeumfalu tájegységekre jellemző portáin lelhetik fel a 15 féle pálinka különlegességet. Ezek között szerepel többek között a megye három eredetvédett pálinkája a szatmári szilva, az újfehértói meggy, valamint a szabolcsi almapálinka.

GÖNCI BARACK – TISZABECSI PORTA
NAGYKUNSÁGI SZILVA – JÁNKMAJTISI PORTA
HOMOKHÁTI ŐSZIBARACK – JÁNKMAJTISI PORTA
NAGYKÖRŰI CSERESZNYE – NAGYHODOSI PORTA
VASI VADKÖRTE – BESZTERECI PORTA
SÁRRÉTI KÖKÉNY – TISZADOBI PORTA
VÁROSPÁLINKA – TIRPÁK PORTA ELÉ
SZABOLCSI ALMA – ANARCSI PORTA
ÚJFEHÉRTÓI MEGGY – ANARCSI PORTÁVAL SZEMBE
KECSKEMÉTI BARACK – KÁLLÓSEMJÉNI PORTA
SZATMÁRI SZILVA – TARPAI PORTA
MÁRIAPÓCSI KESERŰ – PÓCSPETRI PORTA
BÉKÉSI SZILVA – ISKOLA UDVAR
NAGYKUNSÁGI BIRS – ISKOLA UDVAR
MADARASI BIRS – JÁRMI PORTA

Gasztronómiai kínálat – népi ízek kavalkádja

Sült kacsacomb, párolt savanyú káposztás kölessel
Rakott puliszka
Ropogós sertésfül körömpörkölt mártással, juhtúrós sztrapacskával és lilahagymás savanyú
káposztával
Sült alma mákos kukoricával töltve
Töltöttkáposzta
Sztrapacska
Lapcsánka és kenyérlángos
Különböző sültek, hurka-kolbász, csülök.
Street Food ételek - gyros, hamburger és különleges szendvicsek
Sajtos pogácsa, kürtőskalács, sósperec
Modern és hagyományos keleti édességek, nyalókák, vattacukor.

Színpadi programok

09.45 Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Mazsorett Csoport
10.00 Burattinó Bábszínház
11.00 Civil Kultúrsziget
16.00 Janicsák István és a Veresegyházi Asszonykórus (Retró Z’Zi Labor)

Kísérő programok

Helyi termékek vására, kézműves foglalkozások, íjászat, népi játszóudvar, mézeskalácsos műhely, cipészbemutató, kádárbemutató, szövés és fazekasbemutató, gyógyteakészítés, szerencsepatkó-készítés és gyertyamártó műhely.

Népi játszóudvar: a gyermekek körében rendkívül népszerű kosaras körhintán kívül 20 db motorikus tevékenységre késztető, természetes alapanyagokból készült ügyességi játékkal játszhatnak a gyermekek, mint pl.: célba dobás, rönkön állás, csigafutam, petrencés rúd tartás, stb.)

Fazekas bemutató: a foglalkozás tartója bevonja az érdeklődőt a korongozásba és az agyagozás rejtelmeibe.

Kádár bemutató: a hordó készítés rejtelmeibe enged bepillantást a foglalkozás.

Bőrözés: az érdeklődőkkel bőr karkötőt készítünk, melyet megtarthat emlékbe a látogató. A gyermekek és a felnőttek körében is rendkívül népszerű foglalkozás.

Gyertyamártás: az anarcsi portánkon lévő gyertyamártó műhelyünkben a gyertyamártást tanulhatja meg a látogató, az elkészített gyertyát pedig megtarthatja emlékbe.

Céllövölde.

Az ingyenes autóbusz különjáratok útvonala: Vasútállomás - Krúdy Vigadó - Vasútállomás

(Vasútállomás, Kelet Áruház, Kossuth utca 9, Sóstói úti Kórház, Krúdy Vigadó) Különjáratok indulási időpontja: 9,30; 10,30; 11,30; 12,30; 13,30; 14,30

forrás: https://www.nyiregyhaza.hu/post/szeptember-11-en-irany-a-muzeumfalu-reszletek-a-hello-palinka-programjairol-2021-09-06