Kölcsey Televízió

Kölcsey Televízió,

• Bemutatkozás

A Kölcsey Televízió Műsorszolgáltató Nonprofit Kft. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyének a krónikása. Televíziós műsorszolgáltatást és műsorgyártási tevékenységet folytat. A médium potenciálisan több mint félmillió, megyében élő embert ér el.

A nyíregyházi székhelyű szerkesztőség a megyeszékhely történéseivel egyenértékűen kezeli a megye lakosságát, gazdaságát érintő híreket, eseményeket, hiszen önmeghatározása szerint a Kölcsey Televízió, a megye televíziója. A szerkesztők a megye valamennyi településéről dolgoznak fel híreket, amelyek vagy saját stábbal, vagy az évek során kialakult vidéki tudósítói hálózat bevonásával készülnek. A kft. jól működő kapcsolatai a települési önkormányzatokkal, civil szervezetekkel, megyei illetőségű hatóságokkal és intézményekkel kiemelkedő.

Általános elv a tényszerű, bulvármentes és elsősorban független hírközlés, mely előnyben részesíti a lefedettségi területen élők hétköznapi életéhez szükséges gyakorlati és helyi információk, események feldolgozását, illetve a helyi sportélet eseményeit.

Szolgáltató

Társadalmi szolgáltatás (televíziós médiaszolgáltatás)