Agyagoslány

photo_agyagoslany-logo

Agyagoslány,

• Bemutatkozás

Vígh-Kovács Szabina ("Agyagoslány") vagyok, Nyíregyháza Sostófűrdőn dolgozom a saját fazekas műhelyemben,ahol hagyományos korongozási technikával készítem a kerámia termékeimet. A használati és dísztargyak mind egyedi kézzel festett,mázazott,így étkezési célra megfelel.
    A termékek készítése, korongozása közben videót készítek, igy fazekas bemutató is tartozik egy-egy bögréhez, tálhoz. A korongozási technikát én magam is videóból kezdtem tanulni, ez ihlette a saját videoimat. Immár OKJ népi kézműves és fazekas oktatás keretein belül is tanulok, melynek eredményeképp januárban fazekas végzettseggel is rendelkezem majd.
    A műhelyben workshopra is lehetőség van, mely alkalmak során az érdeklődő saját maga tapasztalhatja meg az agyaggal dolgozás élményét.

Termelő

képzőművészeti termékek, iparművészeti termékek