Pancsira-Ocskó Lívia ev.

• Pancsira-Ocskó Lívia ev.
  • Székhely: 4246 Nyíregyháza Butykai út 120.; Telephely: 4400 Nyíregyháza Benkőbokor 10.a
  • 30/445-6291

Pancsira-Ocskó Lívia ev.,

Fürtenyészetünk kiváló minőségű fürjtojást, és fürjtojásból készített 14 féle minőségi tésztát állít elő. Nyíregyházi, tanyasi környezetben fürjtenyésztéssel foglalkozunk. Jelenleg elsődleges termékeink a fürjtojás és a "Házi 6perces" névre keresztelt 30 fürjtosásos száraztésztáink. Saját kézben tartjuk állományunk fejlesztését is, keltetetéssel, neveléssel együtt. Minden termékünk előállítására nagy figyelmet fordítunk és folyamatosan új termékek fejlesztésén is dolgozunk.

Egészséges Ínyencségek
    Főtt-füstölt-pácolt fürjtojás
    natúr, fokhagymás, csípős, vargányás és céklás ízesítésben.

A termék készítésénél a saját fürjtenyészetünkből származó tojásokat dolgozzuk fel.

Termelői fürjtojás

Termék kiszerelése: 24db

Termék csomagolása: zárható tojástartó

Allergén információk: gluténmentes, laktózmentes, szójamentes, ízfokozómentes, sűrítőanyag mentes

Ez a termelői fürjtojás méretében és összetételében is nagyban különbözik a tyúktojástól. Ugyan mérete szerint csak ötöde csupán a tyúktojáshoz képest, de beltartalmi értéke kiugróan magas, fehérjékben, A-, B1-, B2-, C-, D3- és E-vitaminban. Ásványi anyagokban, mint a foszforban, káliumban, vasban, cinkben igen gazdag. Ezeken túl nem szabad megfeledkezni Omega 3 zsírsav tartalmáról sem, melyet gazdagon tartalmaz, és koleszterin értéke nagyon alacsony. Megtalálható benne még a lizozim nevű enzim, amelyet természetes antibiotikumként tartanak számon.
    Fogyasztható sütve, főzve, de akár nyersen is. Fogyasztása minden korosztály számára ajánlott!

A fürjtojás egészségre gyakorolt hatása 10 pontban

• távol tarthatóak a gyomorproblémák
    • erősítheti az immunrendszert
    • javíthatja a memóriát és növelheti az agyi aktivitást
    • a magas a vastartalom miatt növelheti a hemoglobin szintet a szervezetben
    • segíthet abban, hogy a szervezet megszabaduljon a méreganyagoktól
    • meggátolhatja az epekövek kialakulását
    • erős gyulladásgátló, amely ideális lehet az ízületi fájdalmak, krónikus köhögés és hörghurut kezelésére
    • tápanyagokban gazdag, kifejezetten gazdag vitaminokban
    • a hajra is jó hatással lehet, mivel a benne lévő tápanyagok kiegyenesítik és megerősítik, valamint fényesebbé is teszik a hajat
    • hatékonyan kezelhetőek

A spagetti mellett talán a penne a másik legismertebb tésztafajta.
    A penne átmérőjének és bordázatának köszönhetően ideális a szósz megtartására a tészta teljes felületén.
    Ideális lehet paradicsomos szószokkal vagy akár darabos húsokkal és zöldségekkel is.

Az orsótészta alakját három, spirális irányban, egymással összhangban egymásra sodort apró szárny adja, mely mindegyik szósztípust jól magában tart.
    Ideális tésztasalátákhoz, paradicsomos szósszal vagy sajttal és zöldséggel.

A cérnametélt egy klasszikus levesbetét, amely állagát sokáig és jól megőrzi, másik felhasználási területe az édességek világa, például vargabéleshez tökéletes választás lehet.

A csipetke talán elmondható, hogy a legkedvesebb levesbetét, a hétvégi gulyás- vagy zöldborsó leves elengedhetetlen tartozéka lehet.

Az eperlevél cikkcakkos szélű, téglalap alakú tésztaféle, általában levesbetétnek használjuk, de akár tésztaételhez vagy köretként is lehet alkalmazni.

A fodroskocka az egyik legnépszerűbb formátum. A klasszikus krumplis, túrós vagy káposztás tészta elhagyhatatlan kelléke. A kiváló alaktartásnak köszönhetően bátran összekeverhetjük az alapanyagokkal.

A fodroslebbencs tulajdonképpen nagyméretű fodroskocka. Ugyanúgy használható slambuchoz, lebbencsleveshez, vagy akár túrós csuszához. Fodrainak köszönhetően kevésbé ragad össze.

A gépitarhonya ínycsiklandó fogás lehet, nem csak levesbetétként alkalmazhatjuk, hanem húsos ételek köreteként is.

A kézitarhonya más néven reszelt tészta. Ez a hagyományos, magyar tészta Hungarikum, pirítás után kell megfőzni. Szaftos ételekhez, pörköltökhöz kiváló. De akár levesben is felhasználható.

A lúdgége csiga lakodalmas csigatésztaként is ismert tésztafajta, amely a legnépszerűbb levesbetétünk. Nem hiányozhat az alföldi lakodalmak étrendjéből.

A sodrott csiga kiválóan alkalmas zöldség - vagy húslevesek levesbetétjeként.

A szarvacska széles körben felhasználható, textúrájának köszönhetően akár pörkölt mellé, vagy tészta salátához is tökéletes választás lehet.

A szélesmetélt kiválóan alkalmas a hagyományos olaszos ételek elkészítéséhez, halas, vagy gombás tésztához.

Termelő:

állattenyésztés, élőállat, (száraz)tésztafélék, gluténmentes termékek, laktózmentes termékek

Kiszerelése:
    24db