Kertész Tűzzománc

photo_logo

Kertész Tűzzománc,

A fémtárgyak felületének zománccal való bevonása nagyon régi időkre nyúlik vissza. Az ötvösművészet fejlődése a kor igényeinek változása szerint megkívánta a dísztárgyak és ékszerek színezését, újabb típusú díszítményekkel való gazdagítását. A tűzzománc technika kezdetének pontos meghatározása szinte lehetetlen feladatnak bizonyult, hiszen az erősen szétmállott leleteken ma nehezen állapítható meg, hogy valóban zománcot égettek-e rá, vagy csupán üvegplasztikát, ill. kivágott üveg lemezkéket ragasztottak rájuk. A tűzzománc fajtái (technikák:) – rekesz-zománc (sodrony¬zománc, filigrán¬zománc, azsúr¬zománc) – beágyazott zománc – domborművű zománc – festő¬zománc A homlokzatdíszek, plakettek is egyedi technikával készülnek, saját műhelyemben. A rendelkezésemre álló anyagok, eszközök fokozatosan bővültek, több kemencével is rendelkezem. A műhely felszereltsége lehetővé teszi a többféle technika alkalmazását. A megrendelés után elkészülnek a tervek digitális formában, vagy esetenként az alkotás kicsinyített másában. A kivitelezés folyamata a tervezés után a domborműveknél és a plaketteknél egyaránt a foglalat megformálásával folytatódik, ami szintén többféle technikával készül, a megrendelő igénye alapján. Az alapanyag a nehéz bronztól a könnyített üvegszálas műanyagig terjed, nem ritka a sárgaréz alap sem. Függ a falfelület teherbírásától, a foglalat nagyságától. Évek hosszú munkája alatt került kifejlesztésre az a technika, amivel biztonsággal lehet kivitelezni és felhelyezni akármekkora falfelületre, bármilyen domborművet. A berakások technikája legalább annyiféle, mint amiket a képeken már alkalmaztam. A szitázott zománctól kezdve a rekeszeken keresztül a feltöltéses zománcig. Az ezzel a technikával készült alkotások időtállóak, egyediek, megismételhetetlenek.

Termelő:

népművészeti termékek, kézműves termékek (kerámia, cserép, hímzés, bőr, gyertya, ötvös, textil, nemez, szőttes, vesszőtermékek, fa, fém, zománc, csipke, kovácsoltvas, tojás, üveg, zsineg, kötél stb.)

Tűzzománc képek, ékszerek (fülbevalók, medálok, kitűzők, brossok, karkötők, nyakláncok, mandzsettagombok, nyakkendőtűk), plakettek, domborművek

Termék múltja:
    Egyedi, utánozhatatlan, valódi tűzzománc termékek, az alkotó 30 éve működő műhelyéből.