Májerné Kéki Katalin

photo_kekikatiavatar1424391612565455

Májerné Kéki Katalin,

Az alkotás örömével már gyermekkoromban megismerkedtem.

8 éves voltam, amikor karácsonyra egy kis gyöngyhímzésre való szettet kaptam. Igen jól sikerült az első darabom, mégis a gyöngyözés csak 9 éve lett főszereplő az életemben. Előtte a kötés, horgolás, szabás-varrás volt a leggyakoribb kézműves tevékenységem. 2014-ben viszont elkezdtem gyöngyből készült ékszereket csinálni. Hamarosan ez lett a fő tevékenységem. Egy év után zsűriztetni kezdtem a népi ékszereimet Az eddig benyújtott ékszerek közül 9 mester remek minősítést kapott.

Boltot nyitottam a meskán, és Kézműves vásárokban is kezdtem árulni az ékszereket. Ezek egy része saját tervezésű. Pályázatokon vettem részt, és öltözet kiegészítőim bejutottak a XVII. Országos Népművészeti Kiállításra is, és szerepeltek a Hagyományok Házában.

Tagja vagyok a Magyar Gyöngy Egyesületnek, és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Népművészeti Egyesületnek. Az egyesület keretein belül gyerekeknek tartok foglalkozásokat. Szívesen veszek részt azoknak a településeknek a rendezvényein, ahová meghívást kapok.  Árusítását és bemutatók tartását vállalom. Árukészletemben modern, és népi ékszerek találhatók, melyeket többféle technikával készítek. A gyöngyfűzés mellett a gyöngyszövés, gyöngyhorgolás és gyöngyhímzés is helyet kap.

Remélem, Ön is elégedett vásárlóim egyike lesz a jövőben.

Termelő:

népművészeti termékek, kézműves termékek (kerámia, cserép, hímzés, bőr, gyertya, ötvös, textil, nemez, szőttes, vesszőtermékek, fa, fém, zománc, csipke, kovácsoltvas, tojás, üveg, zsineg, kötél stb.)

Gyöngy nyaklánc, karkötő, öv, kitűző, kalapdísz, párta

Alapanyaga:
    üveggyöngy

Előállítás technológiája:
    Népi motívumokat őrző, de áttervezett, a modern kornak megfelelően viselhető termékeket készítek.

Szolgáltató:

Termelői szolgáltatás (faipar, élelmiszeripar, textilipar, ruhaipar, papíripar, kézműipar, vegyipar, építőipar, feldolgozóipar)